Druhý letošní bikeapark, který jsme pro vás zmapovali se jmenuje Fajtův Kopec. Bikepark leží na okraji města Velké Meziříčí, hned nad dálnicí D1, takže dostupnost tohoto bikeparku je opravdu prvotřídní. Z Prahy ani Ostravy to není daleko a stojí to opravdu za to. V bikeparku vás nahoru na kopec vytáhne kotva a při jízdě dolů si můžete vybrat ze čtyř různých tratí. Je to až k neuvěření, co místní dokázali vměstnat na tak relativně malý prostor. Všechny traťe jsou dokonale upravované a skvěle postavené.

První trať je čistokrevný slopestyle. Na naší mapce je značená jako černá trať. Už první lávka s dropem vám jasně řekne, že tato trať není určená žádným začátečníkům, ani lehce pokročilým. V dalších pasážích této tratě se v podstatě nenachází nic jiného, než velké dropy a ještě větší skoky. Sem tam nějaká klopenka. Vše je, jak už jsem říkal, dobře postavené a udržované. Tuto trať doporučujeme opravdu zkušeným jezdcům, kteří mají rádi dlouhé a vysoké polety a někde mezi tím i nějaký ten tríček.

Červeně značená trasa, vede do půlky kopce a tam se mění na modrou fourcrossovou trať. Je to trať se střední obtížností. Za sucha je podle našeho mínění sjízdná pro většinu jezdců. Ovšem díky mnohým lávkám, které na této trati leží se v deštivém počasí mění tato nikterak těžká trať na souboj o přežití. V dolních pasážích se nacházejí klopenky a pár skoků. Dobře postavenou a vyváženou trať doporučujeme všem, kteří na kole nesedí poprvé, jen pozor na mokro.

Zeleně značena trať je také nejlehčí, která se v bikeparku Fajtův Kopec nachází. Na trati je od všeho trošku, klopenky, skoky, schody. Nic z tohoto výčtu není nepřekonatelné a pokud pro někoho přeci jen, vše se dá pohodlně objet. Pokud máte cestu kolem a se svým kolem se teprve seznamujete,nebo jen nechcete nic riskovat, tato trať je určena právě vám.

Poslední trať, kterou pro vás má bikepark Fajtův Kopec připravenou, je značená modře. Začíná v půlce kopce, přesně tam, kde končí červeně značená trasa. Je to fourcrossová trať složená z klasických sekvencí klopenka skok, klopenka skok, až do úplného konce. Ideálně postavená pro to změřit si sílu se svými kamarády.

Bikepark Fajtův Kopec vám vřele doporučujeme a přejeme vám příjemné překvapení, kolik se toho dá vměstnat i na tak malý kopec.

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ceník

1 jízda 30 Kč

2 hodiny 120 Kč

4 hodiny 200 Kč

1 den 250 Kč

Foam Pit 50 Kč