2023

Bikepark Leogang jsme navštívili již několikrát, ovšem letos to bylo poprvé s kompletní rodinnou posádkou. Nabalili jsme našeho lenocha značky Fiat a vyrazili na čtyřdenní dobrodružství směr The Epic Bikepark Leogang. Letos pro vás tento areál mapovali naši dva nejmladší mapéři ve věku 8 a 10 let a je třeba říct, že si to tady užili na plné pecky. V Leogangu je vše co si srdce bajkera žádá. Nekonečně se zlepšující bikepark, skill zona, která by jinde vydala na samotný bikepark, zázemí pro všechny typy návštěvníků, ale hlavně to tady má atmosféru jakou jinde nenajdete. Tady je prostě každý bajker doma. Když jsem nad tím uvažoval při odjezdu z tohohle místa, řikal jsem si, že takto by mohlo vypadat bajkerské nebe.

Co tady ale čeká vás, když se rozhodnete tento bikepark navštívit? Obrovské parkoviště, kde každý najde své místo. Pokud chcete zakempit je zde přímo část parkoviště, která je pro to určená. Zázemí s tím spojené je samozřejmostí. U spodní stanice najdete mimo pokladen také obchůdek s potravinami, který je otevřený sedm dní v týdnu a kde si můžete nakoupit to nejnutnější. Obchod se sportovním zbožím je tady také a jeho vybavenost mně tady ohromuje každý rok. Půjčovna kol a restaurace jsou hned o patro výš. Tady už se vám nabízí pohled na zdejší skill centrum, kde můžete bez problému strávit celý den. Pojízdný pás vás vyveze na vrcholek kopečku a zde si můžete užívat dle svých představ. Zkušební traily, pumptrack anebo skok do nafukovacího dopadu. Pokud se chcete projet trochu více můžete vyzkoušet zdejší Greenhorn trail, na který vás vyveze zdejší poma.

Pokud jste zde stejně jako my nepřijeli nakupovat, zevlit na parkovišti a nebo zkoušet nové věci ve skill centru, můžete rovnou nasednout na gondolu a vyrazit přímo na vrchol bikeparku. A tady začíná ta pravá zábava. Tratí je tady každý rok víc a víc a na všech se neustále pracuje. Můžete si tady zajezdit na modrých, červených a černých trailech. A můžete si být jistí, že každá trasa je tady originál. Pro vetší představu koukněte na mapu a videa, které najdete níže.

Nemůžu si prostě pomoct, ale za mně je bikepark Leogang to nejlepší bajkparkové místo, které jsem měl tu čest navštívit a zmapovat. Příští rok vyrazíme určitě zase a znovu, tak na nic nečekejte a jeďte si tohle místo užít taky, jeto prostě Epické.

2018

Jeden z nejlepších bikeparků v Evropě a ten nejlepší, jaký jsme navštívili. V tomto roce se nám podařilo navázat spolupráci s dalším věhlasným bikovým centrem. Bikepark Leogang není potřeba dlouze představovat. Perfektní centrum, kde se dá zažít nefalšovaná ”bajková” atmosféra. Užívat si můžete den, dva, ale i týden nebo déle. Najdete zde nejen bikepark, ale také okolní kopce jsou plné trailů. Perfektní vybavenost je zde samozřejmostí – restaurace, obchody, půjčovna kol, elektrokol (nejen do bikeparku) a příslušenství, servis a myčka kol. U turniketů vás mile překvapí úschovna na vaše nápoje, nebo přímo možnost načepovat si čistou vodu ze zdejšího automatu. Obrovské neplacené parkoviště, kde se dá také přespat (za poplatek) je vybaveno sprchou, záchody, elektrickou přípojkou pro karavany a WiFi.

V bikeparku vás na kopec vytáhne kabinková lanovka, která má dvě výstupní stanice. Uprostřed kopce (Mittelstation) a na samém vrcholu (Bergstation). Záleží na vás, kde vystoupíte a jakou trasu si zvolíte. Pokud jste při nastupování dost rychlí, můžete v kabince jet po třech s tím, že dvě kola jsou uvnitř a jedno visí na držáku přidělaném na kabince. Z vyšší výstupní stanice si můžete vybrat ze dvou tras – Hangman I a Hot Shots. Hangman I je čistý, nefalšovaný freeride. Lesní pěšinka plná odhalených kořenů, dřevěných lávek a dropů. Pro zkušenější jezdce opravdová lahůdka. Trasa Hot Shots je široká, většinou dobře vyšejpovaná, ale je hlavně plná skoků, na kterých si můžete opravdu slušně zařádit.  Taková klasika, klopenka skok, klopenka skok. Obě tyto trasy se scházejí kousek nad prostřední stanicí a po trase Flow link, která je sice krátká, ale o to zábavnější sjedete na Mittelstation. Skoky do klopenek a několik dvojáků vás určitě budou bavit.

V druhé polovině areálu najdete možností sjezdu o trochu více a to nemluvím o všech těch u spodní stanice lanovky. Ale nepředbíhejme. Ve střední stanici je k dispozici restaurace s milou a ochotnou obsluhou. Co se týká tratí, můžete si zde vybrat ze čtyř variant Hangman II, Flying Gangster, Speedster a naprosto kouzelné Bongo Bongo. Hangman II je pokračování jedničky, ovšem to  již není takový mordor. Široká trasa plná klopenek a dvojáků, kde si může každý dosyta zaskákat. Speedster je to nejvíc, co si zde můžete zajezdit. Pouze na to potřebujete pořádný koule. Čistě DH trasa, na které se jezdí světový pohár prověří každého jezdce a pokud si nejste jistí ve svých 5.10 (čti Five Ten), tuhle trať můžete s klidem vynechat. Bongo Bongo nezačíná přímo od lanovky, ale je na ní možné odbočit asi v půlce Flying Gangster. Kořeny, kořeny a ještě více kořeny. Strmé padáky a spousty dřevěných lávek. Perfektní trasa, pro vyznavače freeridové jízdy. Za mokra tato trasa dostává ještě větší grády!

Poslední a možná pro spousty jezdců legendární Flying Gangster. Nejvíce využívaná trať všech jezdců. Najdete zde klopenky skoky různých velikostí, wallride a také několik tunelů. Trasa se mění po celou dobu a nelze ji zcela zařadit, ovšem jedno je jisté, jakmile tuhle trať zkusíš, zamiluješ si ji!!!

Kromě skvělé vybavenosti u spodní stanice zde najdeme také perfektní skill centrum, kde se nemusíte ničeho bát a základy techniky si zde může vyzkoušet pětiletý prcek i naprostý začátečník. Pojízdný pás vás vytáhne na mírný svah a vy si zde můžete vyzkoušet skoky, klopenky a také dropy, které jsou přizpůsobené pro začátečníky. Naprosto skvělé. Takhle by to mělo vypadat u všech bikeparků a trailcenter. Jako třešničkou na dortu zde můžete zkusit skok do Airbagu.

Každý, opravdu každý biker by tohle místo měl navštívit a to povinně …

Video

 • The Epic Bikepark Leogang 2023The Epic Bikepark Leogang 2023
 • Skill Centrum Leogang 2023Skill Centrum Leogang 2023
 • Bikepark Leogang 2023 Steinberg Line by FOX - Hangman II - Steinberg LineBikepark Leogang 2023 Steinberg Line by FOX - Hangman II - Steinberg Line
 • Bikepark Leogang 2023 8yr Bandito Flying gengstaBikepark Leogang 2023 8yr Bandito Flying gengsta
 • Bikepark Leogang 2023 8yr Bandito Hangman I - Flow Link - Hangman IIBikepark Leogang 2023 8yr Bandito Hangman I - Flow Link - Hangman II
 • Bikepark Leogang 2023 8yr Bandito Antonius Trail - Mystic ForestBikepark Leogang 2023 8yr Bandito Antonius Trail - Mystic Forest
 • Bikepark Leogang 2020Bikepark Leogang 2020
 • Bikepark Leogang 2020 Flying GangsterBikepark Leogang 2020 Flying Gangster
 • Bikepark Leogang 2020 Steinberg lineBikepark Leogang 2020 Steinberg line
 • Bikepark Leogang 2020 Hang Man IIBikepark Leogang 2020 Hang Man II
 • Bikepark Leogang 2020 Matzalm TrailBikepark Leogang 2020 Matzalm Trail
 • Bikepark Leogang Flow Link 2020Bikepark Leogang Flow Link 2020
 • Bikepakr Leogang 2020 Hang Man IBikepakr Leogang 2020 Hang Man I
 • Bikepark Leogang Bongo Bongo 2020Bikepark Leogang Bongo Bongo 2020
 • BIG 5 CHALLENGE - Bikepark LeogangBIG 5 CHALLENGE - Bikepark Leogang
 • Bikepark Leogang 2019Bikepark Leogang 2019
 • Bikepark Leogang 2019 STEINBERG LINE BY FOXBikepark Leogang 2019 STEINBERG LINE BY FOX
 • Bikepark Leogang 2019 HANGMAN IBikepark Leogang 2019 HANGMAN I
 • Bikepark Leogang 2019 HOT SHOTSBikepark Leogang 2019 HOT SHOTS
 • Bikepark Leogang 2019 ANTONIUS TRAILBikepark Leogang 2019 ANTONIUS TRAIL
 • Bikepark Leogang 2019 HANGMAN IIBikepark Leogang 2019 HANGMAN II
 • Bikepark Leogang 2019 FLYING GANGSTERBikepark Leogang 2019 FLYING GANGSTER
 • Bikepark Leogang 2019 BONGO BONGOBikepark Leogang 2019 BONGO BONGO
 • Bikepark Leogang 2018Bikepark Leogang 2018
 • Bikepark Leogang Flying Gangster 2018Bikepark Leogang Flying Gangster 2018
 • Bikepark Leogang Hangmann I 2018Bikepark Leogang Hangmann I 2018
 • Bikepark Leogang Hot Shots 2018Bikepark Leogang Hot Shots 2018
 • Bikepark Leogang Hangman II 2018Bikepark Leogang Hangman II 2018
 • Bikepark Leogang Flow Link 2018Bikepark Leogang Flow Link 2018
 • Bikepark Leogang Bongo Bongo 2018Bikepark Leogang Bongo Bongo 2018

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčovna kol

Více informací najdete zde
 

Ceník

*Děti do 10 let pouze s podepsaným prohlášením o odpovědnosti a v doprovodu rodiče. Od 2018 a mladší ZDARMA
** Platí od 15:00 předchozího dne

– Všechny vstupenky platí v Leogangu, Saalbachu Hinterglemmu a Fieberbrunnu! (Kromě horské jízdy na kole)
– Permanentka do Bikeparku Leogang platí i na Kitzsteinhornu
– S kartou Joker and Saalfelden Leogang Card jsou v Leogangu nebo Saalbachu Hinterglemm zahrnuty dva volné výstupy a sjezdy každý den. (možnost vzít s sebou horská kola)
– Skupina: 1 vstupenka zdarma na každých 20 zakoupených vstupenek dohromady.
-Dbejte prosím na provozní doby jednotlivých výtahů!

Kompletní ceník, zde

Okolí parku

Otevírací doba: