Bikepark Kálnica se nacházi asi 10km od Nového Mesta nad Váhom, celková vzdálenost z Brna je tedy nějakých 130km, což je stále přijatelné na jednodenní výlet. Jedná se o menši BP, který by asi nejvíc snesl přirovnání s naším Peklákem, to však jen rozlohou, počtem a variabilitou tratí je na tom ještě o trošku lépe.

Bikepark nabízí celkem 10 plnohodnotných tratí. Jako první nalevo od vleku najdeme zeleně značenou trať Mamasita, určenou pro úplné začátečníky, ze které se dá odbočit na modrou Funny enduro, která je v mírném klesání plná klopených zatáček a vlnek, které zkušenější biker využije jako doublíky. Hned pod ní se nachází druhá modrá trať Super enduro, která končí ve zdejším Skill parku, kde jak již název napovídá, může začínající biker pilovat techniku průjezdu klopenou zatáčkou, skoky, je tu i menší drop, dvě north shorové lávky a jeden ze dvou pump tracků. Červená trať, s názvem Era, začíná několika většími dvojkami a dále střídá prudší klesání se stoupáním. Vedle ní je umístěna první černá trať v našem výčtu s názvem Australia, která už je pravá DH trať plná dropů a kořenů v prudkém klesání. V podobném duchu je i poslední trať nalevo od vleku, taktéž černý “Comeback”, ze kterého se dá najet na Air lajnu, která je asi v půlce kopce hned u vleku. Ta nabízí hodně poletů v podobě lavic, je tu i wallride a pár klopenek na konci. Samotný Comeback je pak zakončen větší rock gardenou.

Většina tratí napravo od vleku má společný začátek s místní Big air lajnou.  Je to červená trať Fox, ze které se dá vyjet na černé Vito, přeskočením klopky vedoucí na tyto dvě tratě pokračuje již zmiňovaná Big air lajna, kde začínají teprve ty pravé polety. Na začátek poslední plnohodnotné tratě s názvem Slovenský pohár, musíme ještě kousek nahoru napravo od vleku. Trať je plná větších dvojek a dropů a je určena pro velmi zkušené bikery. Všechny tyto tratě mají společný konec v podobě několika různě velkých lavic, pod kterými najdeme druhý místní pump track. Přímo na sjezdovce, asi v půlce kopce, se pak nachází Slopstyle lajna, která je zakončená třemi dropy různých velikostí, na které se dá dostat i z červené Foxiny.

Bikepark Kálnice nepatří k těm největším rozlohou,  ale variabilitou a počtem tratí se neomrzí ani po několikáté návštěvě. Je zde příjemná obsluha, zázemí čítající občerstvení s posezením, sociální zařízení a hlavně to, že BP Kálnica je otevřen již od konce března až do konce listopadu. Park nelze jinak než doporučit. Potěší i různé detaily, jako třeba hudba z reproduktorů na sloupech vleku. Jediný nedostatek, co mě napadá, je právě vlek s klasickou lyžařskou kotvou, na kterou si chce chvíli zvyknout, případně zpočátku poprosit obsluhu o zaháknutí pod sedlo. Viděl jsem už i pár případů aplikace kotvy přímo do výpletu 🙂 Takže, jelikož sezóna ještě neskončila, sbalit bike a vzhůru do Kálnice!

Jara

Video

  • Bikepark Kálnica 2017Bikepark Kálnica 2017
  • Bike Park Kálnica 2017 JardaBike Park Kálnica 2017 Jarda
  • Bikepark Kalnica Comeback + Air lineBikepark Kalnica Comeback + Air line
  • Bikepark Kalnica AustraliaBikepark Kalnica Australia
  • Bikepark Kalnica EraBikepark Kalnica Era
  • Bikepark Kalnica FoxBikepark Kalnica Fox
  • Bikepark Kalnica Funny enduroBikepark Kalnica Funny enduro
  • Bikepark Kalnica Slovenský pohárBikepark Kalnica Slovenský pohár
  • Bikepark Kalnica Super enduroBikepark Kalnica Super enduro
  • Bikepark Kalnica VitoBikepark Kalnica Vito

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

8-9-10/5.
15-16-17/5.
22-23-24/5.
29-30-31/5.
5-6-7/6.
10:00-18:00
Open usually
Friday with Weekend
and national holidays in
SK, CZ, AUT, HUN, PL, GER
usually from March
to December.

Půjčovna kol

Kompletní přehled kol k zapůjčení a ceník najdete v odkazu

Půjčovna Kálnica

Ceník

Pred zakúpením lístka je každý biker povinný prečítať a podpísať prehlásenie bikera! Zakúpením lístka povrdzuje že si prečítal, podpísal, rozumie a súhlasí so všetkými upozorneniami a pravidlami v tomto prehlásení v Bike Parku Kálnica.

Cena časovo neobmedzeného vstupu do BPK s použitím vleku15 €

do 12 rokov – 10 €

Cena časovo neobmedzeného vstupu do BPK bez použitia vleku7 €

do 12 rokov – 5 €, do 6 rokov – 3 €

Permanentka: na vstupov + 1 grátis75 €* 

na 10 vstupov + 3 grátis150 €*

*permanentka je neprenosná, viazaná na meno s fotkou.

Individuálna objednávka mimo prevádzkových hodín:

2 hod. –   60 € nad   4 bikerov každý + 15€

4 hod. – 120 € nad   8 bikerov každý + 15€

8 hod. – 180 € nad 12 bikerov každý + 15€  

Rozpis prevádzkových hodín nájdete na úvodnej strane v časti prevádzková doba.

Kontakt:  Mgr. Michal Feník – 00421 903 510 477