Ti, kteří nás  sledují pravidelně si možná vzpomenou na jeden z našich mapovacích víkendů s Jakubem. Během dvou a půl dne jsme projeli pět areálů a následně jsme vám je představili na našich stránkách. Tento víkend jsme zamapovali areály, Trail of Life, Trail u Jericha, Mariánské údolí a Bike aréna Vsetín.

111

Všechny lokality jsme zvládli navštívit během soboty a neděle. V pátek před tímto náročným víkendem jsme se byli rozjezdit v bikeparku Záhoří. Zatím neoficiální lokace, která nás příjemně překvapila nejen svým perfektním profilem tratě a s tím přímo související poměr super jízdy.

IMG_7783

IMG_7890

Lanovku tady nečekejte. Na začátek trailů musíme všichni za své. Všechny tratě vedou na zdejší asfaltovou silnici, která během naší návštěvy nebyla nijak frekventovaná. 10-15 minut šlapání a jste zpátky na začátku, kde si můžete vybrat ze dvou tratí, které se dále dají kombinovat.

IMG_7861

Znovu bych připoměl zdejší terén, kderý je v některých psáží opravdu neobvykle zvlněný. Trasa vedoucí blíž příjezdové cestě je skákavá s možností objížďky a spousta klopenek. Jako bonus přescesťák a široký step-up. Druhá trať  vede hloubějí do lesa. Sklon tratě je zde podstatně větší, trať je více náročná na techniku jezdce a zkušenější jezdci si zde mohou užít úctyhodné skoky.

IMG_7827

Lokalita, která zde stojí,  je z dobré vůle a nadšení nejednoho zdejšího bikera. Takových lokalit by jsme u nás našli zřejmě víc. Pro mně je však tato výjimečná nejen tím, že se zde začalo budovat před více jak deseti lety, ale hlavně pro to, že to zdejším borcům vydrželo a scházejí se tady dodnes. A to pořád není vše. Roman Hájek, zdejší lokál, se kterým jsem tento bikepark konzultovali, přináší pro všechny zdejší nadšence dobrou zprávu.

DSC_8334

DSC_8455

Lokality tohoto typu maji většinou dva konce. Buď majiteli pozemku dojde trpělivost a začne stezky zakazovat a likvidovat a nebo je nadšení jezdců větší než touha zakazovat a lokalita se vydá směrem legalizace. Naštěstí pro bikeaprk Záhoří je to ta druhá cesta. Roman nám prozradil, že je vše v procesu vyjednávání a všechny zúčastněné strany mají chuť jednat a domluvit se. Pokud vše půjde podle plánu mohlo by se letos začít s naznačováním tras. Do budoucna se tady plánují až tři trasy různých obtížností, pořádání závodů a pokud zbyde energie mohli by se zde dočkat také bajkové školy.

Vše ukáže čas. My však držíme palce, ať se vše podaří a tato super lokalita nepropadne v zapomění.