2018

Třetí rok v řadě jsme navštívili Trutnov Trails. Třetí rok v řadě jsme si to tady skvěle užili. Areál každým rokem roste a zlepšuje své trasy a takzvané TT jsou v dnešní době známé široké veřejnosti nejen bikerů.  Na výběr jsou zde tři trasy, které začínají ze stejného místa a jsou postupně seřazený přes modrou červenou až po černou. Barvy tras odpovídají svému značení. Každý si zde může vybrat dle svého stylu jízdy a nahromaděných zkušeností. K dispozici je také modrý trail s názvem Bunkr trail. Trail se nachází na protějším kopci a je plný krásných výhledu a panorámat.

Ještě před pořádným sjezdíkem, jsme museli použít stoupací trail Pánský stoupák. začátek a konec tohoto trailu je krásně namotaný, jezdec si tak může vychutnát krásu trailu také dokopce. Prostřední část trailu vede po lesní cestě vydlážděné velkými kameny. Existuje zde také možnost se tomuto trailu vyhnout a kolo si povitlačit po skratce, která vede taktéž k hornímu shromaždišti.

Všechny traily začínají na jednom místě, takže po vydýchaní nastoupaných etrů, záleží jen na vás, jaký trail a obtížnost si vyberete. My jsem postupně najezdili všechny možnosti, s tím že červenou jsme sjeli dvakrát. Jak jsem psal, každá trať je odlišná, od té druhé. Stojí za to si vyzkoušet každou.

Abychom zvládli čtyři výstupy, udělali jsem si v půlce malou přestávku a rozhodli jsme se poobědvat na zdejší základně v Lhotě. Hospoda, pivo a jídlo byli jako vždy skvělé a přátelské. Po dvou výšlapech oběd a pak ještě dvakrát nahore. Letos, jsme si TT opravdu užili a vám doporučujeme to samé. I kdyby jste se nahoru dostali jen jednou, zážitek ze zdejších trailu bude stát za to.

za celé České Bikeparky, přejeme zdejšímu týmu hodně zdaru, pevné nervy a spousty brigádníku, při výstavbě zdejších trailů.

 

2017

Jeden volný den s Honzou? Tak proč nenavštívit Trutnov Trails.

Z Hradce jsme byli na místě asi za hodinku a mohli jsme se seznámit se základnou Trutnov Trails. Základna za nás prostě skvělá. Můžete si zde půjčit skvělé kola, personál byl hrozně fajn, můžete zde koupit i pár doplňků na kolo a podpořit tak tento projekt. V místní hospůdce neuvěřitelné jídlo – ½ l polévka a opravdu domácí kuřecí plátek s bramborovou kaší. Možná lepší než doma. A cena? No schválně, dojeďte se podívat a uvidíte.

No a teď už k samotným trailům. Pro výstup nahoru můžete zvolit dvě možnosti – vyjet Panský stoupák nebo jet po širší lesní stezce. Obě tyto možnosti chtějí trošku fyzičku, ale dá se jít chvilkama i vedle kola. Nahoře na vás čeká pěkné rozcestí, kde si můžete vybrat, zda Kozí, Modřínový nebo trail Pod Jeskyňkou.

Kozí trail byl hezky upravený, parádně namotaný v lese, sjezd pozvolný, příjemně nás překvapilo, že je to opravdu dlouhý trail. Čekají vás tady menší i větší klopenky, dřevěné lávky, parádní wallride uprostřed lesa a samozřejmě kameny. Modřínový  trail je malinko těžší. Tady už se můžete těšit na větší kameny, kořeny a pár pořádných klopených zatáček. Trať vede zajímavě v lese i mimo něj. Trať Pod Jeskyňkou je ještě malinko víc technická a klikatější. Bunkr Trail je vyhlídková trasa pro rodiny s dětmi.

Trutnov Trails určitě doporučujeme k návštěvě. Příroda krásná, obsluha milá, tratě pro všechny druhy bikerů a pokud chcete i malinko zlepšit techniku jízdy, tak už máte parádní plán na další volný den.

 

2016

Trutnov Trails vznikl díky partě nadšenců, která vše tvoří a připravuje ve svém volném čase, hlavně o víkendech. I přesto všechno se jim povedlo pro vás připravit 17 Km singl trailů. Traily jsou vymyšlené tak, aby si na své přišel biker, který rád dupe do kopce, začátečník, pokročilý, ale i profík. Do budoucna se počítá s prodloužením / rozšířením tras až na 50 km.

Všechny traily jsou precizně značené, takže je najdete i poslepu. Pokud ne, tak místní obyvatele rádi poradí.

Areál Trutnov Trails se nachází v malebné vísce, v podhůří Krkonoš, ve  Lhotě u Trutnova. Cesta k základně je přehledně značená, určitě ji nemůžete minout, neboť je součástí místního hostince. Informace pro přespolní –  parkoviště pojme cca 10 aut. Pro ty, co ve spěchu zapomenou kola doma, nebo traily nechtějí dupat na skládačce, je tu možnost si kola vypůjčit. Převážně se jedná o celopéra. Trutnov Trailu propůjčuje kola nedaleká cykloprodejny Prolog (Trutnov – Pasáž). Personál ochotně poradí na co si dát pozor, jak jsou trasy značené, zeptá se na zkušenosti, a podle toho doporučí trasu i kolo. Úprava zapůjčeného kola pro jezdce je samozřejmostí. Na Trutnov Trails je možné se dostat i z obce Bohuslavice, parkoviště Pod Sedmidomím ( směr z Úpice do Trutnova).

BUNKR TRAIL

Jelikož jsme od začátku věděli, že to bude boj, vydali jsme se jako první na lehký BUNKR trail. Ze začátku jsme se potili jak u výslechu, neboť začínajících pár desítek metrů bylo stoupání po místní asfaltce a druhá část stoupání vedla lesní a polní cestou. Co nás čekalo na vrcholu, stálo za to. Překrásné výhledy na okolní kopce, rozlehlé lesy a možnost navštívit velmi zachovalé bunkry z 2. světové války. Jediný zádrhel byl ten, že místní farmář, si v půlce sjezdové tratě do cesty píchnul elektrický ohradník se stádečkem krav. Sešup to byl mírný takže se dalo kochat krásou okolní přírody a romantickými scenériemi. Celá trasa měří 3,2 km. Bunkr trail je označen jako modrá trasa. Doporučujeme na rodinný cyklo výlet.

PANSKÝ STOUPÁK

Popis této zeleně značené, 3,4 Km dlouhé trasy nebude náročný, neboť to má už v názvu. Jedná se opravdu o stoupák. K tomuto trailu se dostanete svižnou přibližovací stezkou, na které jsou jedinou překážkou dvě závory, ale dají se pohodlně objet. Na panským stoupáku není jiných těžko překonatelných překážek. První třetina trailu vede po lesní cestě s ručně dlážděnou cestou. Následně s každým metrem, přicházejí častěji kořeny a kameny. Je vám jasné, že tu nepůjde o divokou jízdu, ale spíše o technické stoupání. Aby cesta nebyla jen dřina a dupání,  umístili na trať i pár hravých a houpavých pasaží. V poslední třetině trailu se jedná už o náročnější jízdu, stezka se zužuje, přibývá kamení a balvanů mezi kterými musíte kolo skoro lámat v půlce, abyste projeli. V cíli tohoto treilu vám je k dispozici přírodní odpočívadlo. Ne náhodou se nachází na rozcestníku k dalším trailům.

KOZÍ TRAIL

2,5 km dlouhý a lehký trail, je nejplynulejší z celého Trutnov Trailu.  Zároveň také amatérsky nejhravější. Tady už můžete poměrně svižně frčet a poznat pravý důvod, proč to tady pojmenovali Kozí trail. Trať nabízí úzkou lesní stezku s četnými zatáčkami, hrboly, zhupy a klopenými zatáčkami. Tento trail je prodloužen pod parkoviště Pod Sedmidomím. Když budete chtít projet další trail, budete se muset poměrně dlouhý kus vracet, ale co, vždyť si přece chcete výlet užít. Tak směle hup nahoru hup dolu, nějaký ten “kloping” na konci skok, jezdit to budete chtít dokola, jak kozí cvok.

MODŘÍNOVÝ TRAIL

Středně obtížný trail, značen červenou barvou, dlouhý 3,3 km. Stezka je nakombinovaná lesní cestou a kamennými pasážemi. Na začátku je potřeba trochu dupat do kopce a přemýšlet nad cestou, neboť trail nabízí místa, kde jedete cca 1 m od horní hrany skály. Ti, co si moc nevěří, mohou zvolit i “béčkovou” variantu, nicméně se okradou o parádní výhled ze skály na okolní kopce a malebnou přírodu. Za ty nervy budete následně odměněny lehkým  sešupem. Jelikož je to poměrně syrový trail, musíte se pevněji držet řidítek. Ve spodní části vás pobaví Flinstone sekce, která je nově upravená. I když je to středně obtížná cesta, začátečník se nemá čeho obávat.

TRAIL POD JESKYŇKOU

O tomto trailu se v ČR hovoří, jako o jednom nejnáročnějším down hillovém trailu vůbec. Na druhou stranu, pokud jste hodně sjezdově laděný bikeři, máte rádi technické pasáže a chcete si tak trochu zablbnou, směle do toho. Začátek trailu je pozvolný a sjízdný i pro začátečníky. Nenechte se ale úplně uchlácholit, s přibývajícími metry vám Jeskyňka začne přitápět pod kotlem. A věřte, že určité pasáže jsou už úplné peklo. Ve spodní části se nachází nová Whistler sekce, která nabízí dvě varianty průjezdu. Přesvědčte se samy, prostě trail Pod Jeskyňkou je “dobrodrůžo”. 

Trutnov Trails prozkoumali křížem krážem: El Grusíno a Jarin z Pepíkova.

 

Video

 • Boulder trail 2018Boulder trail 2018
 • Perníkový Trail 2018Perníkový Trail 2018
 • Trutnov Trails nové traily 2018Trutnov Trails nové traily 2018
 • Trutnov Trails 2018Trutnov Trails 2018
 • Trutnov Trails 2018 Pod JeskyňkouTrutnov Trails 2018 Pod Jeskyňkou
 • Trutnov Trails 2018 Modřínový trailTrutnov Trails 2018 Modřínový trail
 • TT 2017TT 2017
 • TT Kozi trail 2017TT Kozi trail 2017
 • TT Modřínový trail 2017TT Modřínový trail 2017
 • Trutnov trailsTrutnov trails

Vaše komentáře

 1. Romcko napsal:

  Paráda. Nádherné traily,skvelí ľudia,dobré pivo,super krčma.

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Sezóna 2018 začíná 30. března. Pro parkování využijte nové záchytné parkoviště v Bohuslavicích, chceme omezit provoz aut ve Lhotě. Trasa na traily bude vyznačena.

Otevírací doba infocentra:
Infocentrum, otevřeno v sobotu a v neděli od 9 do 17 h

Zapůjčení kola mimo
otevírací dobu:

tel. +420 777 602 014

Otevírací doba hospody:
čt, pá od 18 h
so, ne, po od 9 h

Štefan Horáček
hospodský
+420 704 025 456

Půjčovna kol

ModelVelikost rámuZdvihCena na celý denVratná kauce
GIANT TRANCE 2 2018, RedS140 mm800 Kč5.000 Kč
GIANT TRANCE 2 2018, RedM140 mm800 Kč 5.000 Kč
GIANT TRANCE 2 2018, RedL140 mm800 Kč 5.000 Kč
GIANT REIGN 2 GE 2018, black-greenS160 mm800 Kč 5.000 Kč
GIANT REIGN 2 GE 2018, black-greenM160 mm800 Kč 5.000 Kč
GIANT REIGN 2 GE 2018, black-greenL160 mm800 Kč 5.000 Kč
GIANT ANTHEM 2017, black-blueM120 mm700 Kč 4.000 Kč
LIV EMBOLDEN 1 LTD 2017M120 mm700 Kč 4.000 Kč
GIANT TRANCE / SRAM EAGLEM140 mm1000 Kč 10.000 Kč
GIANT TRANCE / SRAM EAGLEL140 mm1000 Kč 10.000 Kč