2017

Letošní revize zdejších trailu byla pojatá v rodinném duchu. Z loňska jsme věděli, že traily zde nejsou nikterak náročné. Proto jsme se připravili na první pořádný kontakt těch nejmenších mezi námi. Ti zkušenější jeli na svém, méně zkušení se houpali v sedačce za sedlem. Tento tréning mladistvých jsem střídali s mapováním areálu. Dobře stavěné tratě, které se postupně vylepšují a dolaďují. Každý biker bez rozdílu věku si tady může najít to své.

Na základně pod traily na konci zdejšího kempu je vše připraveno pro vaší největší pohodu a spokojenost. Fungující restaurace, našlápnutá půjčovna kol, možnost posedět a nabrat silý na další jízdu je tu samozřejmostí. Zakoupit si zde můžete suvenýry v podobě mikiny nebo trička. Areál jsme letos mapovali podruhé a při každé návštěve zde bylo pěkně rušno. Takže o zábavu a bikového ducha tu rozhodně není nouze.

Celý mapovací víkend jsem strávili několik rodin, plus ostřílení mapéři jako je Jakub a Gába. Každý jezdil svou rychlosti a stylem, ale všichni si skvěle zajezdili a odjížděli odsud s pocitem dobrého pojezdu. Z Moravského Krasu se stává další středisko se kterým se musí počítat. Rozhodně vyzkoušejte.

2016

Parádní stezky kousek nad Brnem. Skvěle dostupné a s dobrým zázemím. V podstatě součástí základny Single Trail Moravský Kras je fajn restaurace, půjčovna a servis kol. Hnedka vedle je povedený pump track, na kterém si můžete i něco vyzkoušet. Parádní příležitost pro menší jezdce, kteří už začínají trénovat na sjezdy do bikeparků. V areálu Single Trail Moravský Kras najdete 3 různé trasy. Asi nejzábavnější nám přišla trasa nazývaná Okruh 1, délka 10,5 km. Pohodový výjezd, který vede většinu trasy lesem mezi stromy. Při sjezdu narazíte na různé typy překážek od klopenek po různé skoky. Nic extra velkého, spíš pohodová jízda, kterou si užije zkušený jezdec v rychlejším tempu, tak i začátečník, který si chce vyzkoušet jízdu zajímavým terénem. Je to zajímavá, krásně klikatá trasa, která stojí rozhodně za projetí.

Druhá trasa nazvaná jako Okruh 2 vede částečně po zpevněných cestách (už teď ale byla vidět práce na stezce, takže je možné předpokládat, že v další bikerské sezóně se dočkáme a nebude už potřeba jezdit po zpevněné cestě). Jde spíš o lehčí trasu, která by se dala nazvat odpočinkovou trasou. Najdete zde taky hodně klopenek a skoků. Třetí trasa je nazvaná Okruh 3, její délka je 6,5 km a dá se říct, že je to nejstrmější část těchto single trails. Kromě zajímavých klopenek a skoků můžete narazit i na kořeny a v některých místech taky hodně úzkou stezku. Takže hlavně pořádně držet řídítka.

Video

  • Jedovnice 2017Jedovnice 2017
  • Jedovnice Trail 1 2017Jedovnice Trail 1 2017
  • Jedovnice Trail 3 2017Jedovnice Trail 3 2017
  • Single Trail Moravsky Kras 2016Single Trail Moravsky Kras 2016

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Záleží nám na vašem bezpečí. Proto na naše stezky vyjedete jen za příznivého počasí. Podívejte se, které stezky jsou aktuálně sjízdné.

Více info ZDE…

Půjčovna kol

Abyste si jízdu na našich stezkách maximálně užili, máme pro vás k vypůjčení aktuálně 30 celoodpružených kol značek Cannondale, GT, Kona a Canyon. Půjčíme vám je na Základně Jedovnice.

On-line rezervace kol zde. (Pro více informací o zapůjčení kola volejte tel: 731 462 595 nebo mail: pujcovna@singlekras.cz.)

K převzetí kola budete potřebovat 2 platné osobní doklady (OP, ŘP, pas), kauci 5 000,-Kč

 

!!!AKTUÁLNĚ PROBÍHA PRODEJ TESTOVACÍCH KOL!!!

Momentálně máme k dispozici tato kola:

Giant Anthem 2 LTD 2016, velikosti „S, XL“, zdvihy 100/100, hliníkový rám 34 000 Kč

Giant Anthem SX 2016, velikost „L“, zdvihy 120/100, hliníkový rám 42 000 Kč

Cannondale Habit C A3, velikosti „L“, zdvihy 120/120, karbonový rám 58 000 Kč

GT Senzor Elite, velikosti „S, L“, 120/120, hliníkový rám 35 000 Kč

 

Cena zapůjčení kola

Celodenní zapůjčení celoodpruženého kola – 900,- Kč

Půldenní zapůjčení celoodpruženého kola – 600,- Kč