Letošní ročník neopakovatelného závodu byl ve znamení modré oblohy a ledové sjezdovky. Ještě jsme si ani nevyzvedli startovní čísla a už jsme ze všech stran slyšeli jak je sjezdovka jeden led a že to letos rozhodně nebude zadarmo. Vyzvedli jsme si čísla, náladu povzbudili vychlazenou Plzní a šli se porozhlédnout po areálu, kde bylo dost živo.

IMG_3785

Po třetí hodině jsme se začali přesouvat k lanu, vystát si řadu a dostat se tak na vrchol kopce. Další podpora morálky v podobě Plzně. Na čtvrtou hodinu byl nahlášený start. Po čtvrt na pět už to vypadalo že bude konečně odstartováno. Zazněl signál k zapnutí kamer a následovala rána, která znamenala start tohohle mlejnku na maso.

IMG_3781

Doběhnout ke kolu, rychle nasednout a jedeš. Jediné co se člověku honí hlavou je nespadnout, nespadnout, nespadnout. Když se to náhodou nepovede, to nejdůležitější v tomto ročníku bylo nepustit se kola. Ztratit kontakt s kolem v plné palbě znamenalo minuty a minuty ztráty. Pokud jste se kola pustil znamenalo to prostě velký problém.

IMG_3786

V naše dvou členém týmu se to povedlo jen napůj. Leoš dojel v prvním kole 95 a ve finálové jízdě dosáhl dokonce na 76 příčku. Tímto velká gratulace. Jenda po loňské premiéře, kde dojel na 170 místě, letos vylepšil umístění na 134 flek s jedním pádem. Opět to letos stálo za to a zážitek z jízdy na zasněžené sjezovce jen tak hned něco nepřekoná. Super atmosféra, skvělý zážitek. Přístí rok se snad se všema zase shledáme v areálu Špindlerův Mlýn.

Kvalifikační jízdu a pár záběru navíc najdete v našem videu, které tímto nabízíme..