Již tradičně se nám blíží termín jedinečného závodu u nás. Chinese Downhill roku 2019. Závod, který u nás nemá konkurenci. 200 nadšenců se pustí dolů po zasněžené sjezdovce ve Špindlerově Mlýně.  Stovka nejrychlejších si to zopakuje ještě jednou a nejrychlejší vyhrává.

 

IMG_6051

 

Co je potřeba vědět o závodě? Potřebuješ pořádnýho bajka, helmu a chrániče. Nejlíp chrániče všeho! O chuti zůčastnit se něčeho šíleného ani nemluvě. Tuhle neděli, to je 3.2. v osm večer se na stránkách red bullu spustí registrační okénko a ty tak budeš mít možnost se přihlásit. Po přihlášení ti dojdou platební údeje. Zaplatíš a jedeš.

 

 

IMG_6128

 

Závod se pojede 23.února 2019. Startovní čísla se budou vydávat od  11 hod dopoledne do 14:30 odpoledne. Mezi tím proběhne Parohy contest powered by Jagermeister-přejezd přes specifickou dřevěnou lávku. Nějaký to pivko na kuráž a v 15:30 se všichni přemístíme na vrchol sjezdovky. V 16 hod bude odstartováno první kolo závodu pro 200 statečných. Druhé kolo pro 100 nejlepších se odstartuje v 17 hod. V 17:30 bude následovat vyhlášení vítěze a pak už kalba. Komplet info a registraci najdeš na tomhle webu Red Bull.

 

IMG_6089

 

 

Takže 23. února sraz ve Špindlu. Na závěr si dovolím video z loňského ročníku. Myslel jsem, že ho zveřejňovat nebudu, ale rozmyslel jsem si to. Je to totiž video s příběhem. Já a Jakub jsem se loni rozhodli poprvé zůčastnit tohodle mlýnku na maso. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby. Odstartovalo se, v davu jsem si doběhli pro kola, popřáli si štěstí, stím, že se uvidíme v cíli. Celou dobu jsem jel opatrně s myšlenkou na jistou smrt. V druhé třetině sjezdovky, se kolem mně prohnal Jakub, kterého jsem celou dobu neviděl. Předjel mně a s ním ještě několik borců. Konec jsem jel plnej a tak jsem se skupince ještě přiblížil a dojel přesně za Jakubem. Vtipný mi na tom přijde, že mezi 200 lidmi se potkáte s kámošem na tak velké trase jen o několik metrů a v celém tom chumlu dojedete přesně za sebou. Já 170 místo jakub 169. Náhoda, nebo osud?

Zvedni prdel z gauče, zahoď balíček chipsů a přijeď společně s námi vyzkoušet tohle první vítání nové sezóny …