2018

Když už jsme jednou řekli, že projedem všechny bikeparky, tak nesmíme zapomenout na bikepark Monínec, který leží hnedka vedle Prčic. Prčice všichni znají, kdo nezná použije Google nebo naše stránky, kde je poloha bikeparku jasně vyznačena. V areálu se toho mnoho od naši poslední návštěvy nezměnilo. Pořád se tady točí lanovka, obsluha je pořád příjemná, ne jako ti dva borci dole na Lipně… Pořád se tady můžete dobře najíst a napít ve zdejší restauraci.

DSC_0092

To co je tady nové, je family trať. Loni byla jako novinka, jenže loni jsme tady nebyli my. Trať není nijak náročná a sjede ji v podstatě každý, kdo si doma nezapomněl kolo. Jen doufám, že zdejší stavitele nenechají trasu tak jak je a časem do ní zakomponují nějaké další prvky. Jinak by to mohla být za chvíli nuda. Děti na trase příjemně zabavíte, ale víc jak jednodenní ježdění to nebude. Co se týče ostatních tras, najdete zde dvě hlavní lajny, které mají stejný začátek a konec. Bližší popis najdete v dřívějších textech.  Do toho si můžete odbočit také na DH pasáže, které jsou ve střední části bikeparku a nebo se druhou stranou pokusit o zdolání zdejší northshore lajny. Osobně si myslím, že je to lehký přestřel. Dřeva jsou obrovská a za celý den ježdění jsem tam neviděl jediného jezdce. Chápu že někdo to rád velké, ale myslím, že taková hromada dřeva by šla využít efektivněji. Tak aby si ji každý mohl vyzkoušet.
 DSC_0018
Areál samozřejmě můžeme doporučit, pokud si lajny opravdu nalítáte je to velká zábava. Pozor snad akorát na čtyři lavice, které vás potkají na samém konci tratí. Opět stejný případ jako northshore pasáž. Je to hezké, je to velký, ale málokdo to skočí. Možná sem prostě jenom slabý v kolenech, ale myslím si, že tahle pasáž by šla postavit jinak, k větší spokojenosti i méně zdatných jezdců. Takže Monínec je dobrý, ale nesmíš se toho bát.

 

2017

Tradiční mapování areálu Monínec ve dvou nám letos trošku narušila madam Gába. Samozřejmě narušila v tom dobrém slova smyslu. Poučení loňskou cestou z Hradce Králové do Prčic, jsme opět neodolali a vydali jsme se mimo dálnice na přímo. Stejně jak jsme psali loňi, nedělejte to. Pět, možná šest změn kurzu nás přivádělo k šílenství. Sama jáma, samá objížďka. Plánovaný příjezd byl na desítku. Před dvanáctou jsme v klidu vyndali kola, nahodily hadry a vyrazili rovnou do místní restaurace na oběd. Po dobrém jídle a skvělém pivku jsme konečně vyrazili na lanovku.
Lanovka vláčná, tratě už méně. Tratě oproti loňsku dostali pár menších úprav. Spodní pasáž se čtyřmi skoky byla kompletně předělaná. Skoky dole jsou snad ještě větší než dříve. Také zde je nová trasa, kterou najdete ve středu kopce. Areál Monínec zde nechal vystavět trasu, kde bylo použito opravdu dost dřeva. Dřevěné lávky klidně i v metrové výšce, vystřídají dřevěné lavice, které jsou určené pro ty nejzkušenější. Vlastně všichni naši jezdci tuto pasáž nezvládli. Za mně možná škoda investovat tolika času a dřeva na něco takového. Samozřejmě svoje jezdce si to najde, ale ubrat trošku na obtížnosti a zpřístupňovat areál co nejširšímu okolí je podle nás ta správná cesta. Uvidíme jaké budou ohlasy na tuhle pasáž.
Jinak trasy parádně upravené plné dřevěných a hlíněných překážek. Monínec zřejmě nikdy nebude největší areál u nás, ale malými krůčky se o to pokouší. Kdo Monínec zažil, ví že si tu skvěle zajezdí a užije parádní den pod lanem.

 

2016

Tři roky jsme neměli možnost zajezdit si v bikeparku Monínec. Rok 2016 jsme sezónu mapování odstartovali právě tady. Po domluvě s vedením areálu jsme nastartovali náš vehicle, do navigace jsme zadali Sedlec-Prčice a za dvě a půl hodinky jsme z Hradce dorazili na místo. Všem co vyrážejí z tohoto směru doporučujeme použít dálnice přes Prahu. Zkracovat si cestu napříč, rovnou do Prčic nemá smysl.
Po příjezdu jsme vyčistili čočky foťáků, vytáhli mapky místního areálu a vydali jsme se na kopec mapovat. Hned nám bylo jasné, že Monínec nezůstal, v době naší nepřítomnosti, ladem. Viděli jsme kompletně předělané lajny i skoky. Hlavní změny proběhly na náročnější lajně, ta byla z části zrušená a z větší částí kompletně překopaná. Kamenité úseky, byli často nahrazeny dřevěnými lávkami a dropy. Ve středu kopce vznikla nová odbočka směrem od lesa ke sjezdovce, která vás přivede do zcela nové pasáže. Tato pasáž je lehčího ražení, klopenky a lávky s jediným kritickým místem a to je lávká ve třech metrech nad zemí. Během našeho mapování se na ní stala malá nehoda, zakončená zlomeným zápěstím na obou pažích.
Nebudeme tady popisovat každou překážku na trati, k tomu jsme pro vás připravili video z každé trasy. Bikepark Monínec nenechává nic náhodě, maká na trasách za pomocí kluků z 720.cz, za což jim patří velký dík. Areál je naladěný na sezónu a za lidových 300 Kč si tady opravdu užijete.
Monínec jede, vy jeďte na Monínec.

Akce v areálu

Moninec_ChainlessRace

Chainless Race Monínec

V sobotu 15. října se bude ve středočeském Monínci závodit ve sjezdu kol bez řetězů. Pojede se zde totiž již 7. ročník tradičního Chainless Race. Program pak odpoledne vyvrcholí přehlídkou …

Video

 • Bikepark Monínec 2019Bikepark Monínec 2019
 • Monínec Family Trail 2019Monínec Family Trail 2019
 • Bikepark Monínec červená 2019Bikepark Monínec červená 2019
 • Bikepark Monínec modrá 2019Bikepark Monínec modrá 2019
 • Monínec 2017Monínec 2017
 • Monínec červená 2017Monínec červená 2017
 • Monínec modrá 2017Monínec modrá 2017
 • Video červená trasaVideo červená trasa
 • Video modrá trasaVideo modrá trasa

Vaše komentáře

 1. Jarek napsal:

  Už se těším až otestuji 😉

 2. Tomáš Dušek napsal:

  Velmi útulný bikepark. Jeli sme zde český pohár a bylo to moc gud.

 3. Jakub napsal:

  Paradní park 🙂

 4. Slimak napsal:

  zkusil bych

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

1. 5. – 30. 6. a 1. 9. – 6. 10.
sobota, neděle, svátky 10:00 – 12:30 a 13:00 – 17:00
Středy 15:00 – 19:00
1. 7. – 31. 8.
středa, pátek, sobota, neděle, svátky
10:00 – 12:30 a 13:00 – 18:00

Ceník

Ceník lanové dráhy a bikeparku

Ceník lanová dráhaOsobaCena vč. DPH
1 jízdaDospělý85 Kč
1 jízdaDítě, senior nad 60 let65 Kč
1 zpáteční jízdaDospělý130 Kč
1 zpáteční jízdaDítě, senior nad 60 let90 Kč
Ceník bikepark
Počet jízd / dobaCena vč. DPH
1 jízda85 Kč
2 jízdy140 Kč
5 jízd250 Kč
1 hodina150 Kč
4 hodiny350 Kč
Celodenní420 Kč