2017

I tuto sezónu byl bikepark Ještěd otevřen jako jeden z prvních. Pro nás se tak začala rýsovat příležitost začít mapovací sezónu právě zde. A tak se i stalo, naše neostřílenější mapérská dvojka Jakub a Jenda naházeli kola do auta dobili všechnu elektroniku, kterou sebou běžně vláčí a vyrazili vstříc bikeparku Ještěd. Cesta z Hradce Králové trvá lehce přes hodinku po slušných cestách.

Auto jsme nechali na Centrálním parkovišti, ležícím asi 100 metrů od dolní stanice lanovky. Na parkovišti jsme zaplatili parkovné 100,– Kč, ale při nákupu jízdenky nám bylo hned 50,– Kč odečteno z její ceny.. Smontovat kola, naházet na sebe chrániče, vybavení do batohu a hurá na lano. Vstřícní vlekaři nás hezky usadili na čtyř-sedačkovou lanovku a my jsme se už jen kochali tratí pod námi. Počasí přálo a nám nezbývalo nic jiného než udělat revizi bikeparku pro tuto sezónu. Už na začátku můžu říct, že Ještěd je prostě klasika mezi českými středisky, kde není potřeba nic extra měnit a pokud se zde přece jen něco změní je to jen a jen k lepšímu. Na rozehřátí jsme dali modrou B2, kde se toho moc nezměnilo a klopenky položené přímo na okraji lesní cesty neurazí a jsou ideální na rozhýbání těla. Další dvě jízdy jsme dali přímo pod lanovkou, kde je jak je již zvykem nekonečné množství klopenek se skvělými překážkami v podobě velkých balvanů a dřevěných lávek. V druhé půlce vás prověří další dřevěné odpaly, dřevěné lávky a parádní monstrózí wallride umístění bokem v lese. Nakonec si můžete vybrat jeden ze tří finálních dropů. Tuto trať si můžete zpestřit odbočením doprava ve spodní části na takzvaný tobogán. Tobogán to je parádní, úzké koryto posázené kamením, kde můžete naplno prověřit vaši technickou zdatnost a zdvihy vašeho kola.

Poslední trasou, kterou jsme zmapovali je DH trať, která letos nově začíná již od vrchní stanice lanovky. Část vede v lesích, sem tam je přejezd přes sjezdovky. Trať je parádně rozbitá za mokra také pěkně kluzká. Prostě černá jak se patří. V půlce kopce, se trať napojí na stávající černou, kterou od nás znáte již z minulého roku. Na tento rok se zde také chystá vybudování úplně nového úseky ve spodní části trasy B2. Nechme se překvapit.

Za našeho mapování byl areál plný jezdců a skvělé atmosféry. O naše hladové a žíznivé krky se staral zdejší kiosek od kterého nemůžeme čekat žádný zázrak, ale pivko a párek tady v klidu dostanete. Nepředpokládám, že existuje někdo, kdo sleduje naše stránky a ještě nebyl v tomto areálu. Kdyby přeci mazejte si tam zajezdit, je to super!!!

2016

 

Modře značená trase je pojatá jako family trať. Po celé délce vede po široké lesní cestě, kromě krátké pasáže v úvodu trasy. Ti co si troufnou mohou využít klopenky postavené na svahu cesty a tu a tam nějakou mírnou skočku. Najdete tady pár větších poletů, ty se ovšem dají vklidu objet.

Červená trať je hravá a daleko více obtížnější než modrá. Je plná klopenek, skoků a dropů. Bikepark Ještěd byl pro nás již od prvního mapování synonymem slova klopenka. Nejen na této trati, ale v celém bikeparku jich můžete projet opravdu desítky. Trať je určena pro zkušenější jezdce, samozřejmostí je možnost objezdu těch největších peklíček.

Pro nás nová trať, kterou jsme letos přidali do naší mapky, je černě značená DH. Tady se už jedná o opravdu rozbitou trať, kde v podstatě celou dobu jízdy má vaše kolo kontakt buď s kořenem nebo kamenem. Trasu doporučujeme jezdcům, kteří jsou vyznavači mordoru. Není to nejobtížnější trať u nás, ale na proveření dovedností jezdce bohatě stačí.

Bikepark Ještěd nemůže zklamat v podstatě nikoho. Vše jak má být, lanovka jede, my mapujeme a vy jezdOpět jsem pro vás zmapovali bikepark Ještěd. Jediný bikepark v České republice, na který dojedete tramvají. Tento bikepark je příkladem dobře fungujícího areálu u nás. Stabilní tratě, který se každý rok opravují a vylepšují. Několik tratí různých obtížností, tak aby si každý jezdec našel to své.

Tento bikepark doporučujeme navštívit !!!

Ubytování

Ubytování přímo v areálu

Více informací

Ubytování v centru areálu v 6 třílůžkových a 5 čtyřlůžkových pokojích. Ze všech pokojů sjedete výtahem přímo na sjezdovku.

– wifi (internet), barevný TV
– v zimní sezóně možnost snídaně, polopenze nebo plné penze
– vlastní sociální zařízení
– plně vybavená společná kuchyňka na každém patře
– bezbarierový přístup
– parkování přímo u budovy
– příjezd 12,00 – 16,00 hodin
– odjezd do 10,00 hodin


Video

 • Ještěd 2017Ještěd 2017
 • Ještěd B3 2017Ještěd B3 2017
 • Ještěd B1 2017Ještěd B1 2017
 • Ještěd B1b 2017Ještěd B1b 2017
 • Ještěd B2 2017Ještěd B2 2017
 • Video červená trasaVideo červená trasa
 • Video černá trasaVideo černá trasa
 • Video modrá trasaVideo modrá trasa

Vaše komentáře

 1. Jarek napsal:

  Fotky i videa vypadají fajn, těším se až vyzkouším 😉

 2. Milos napsal:

  Super dráhy, Špagetu moc nemusím, ale okolní lesní jsou super. Pohoda ježdění í pro enduro

 3. František Růžička napsal:

  Super bikepark

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Zahájení provozu sobota 21. 4. 2018  
duben soboty, neděle, svátky, 30.4.
květen soboty, neděle, svátky, 7.5. + mimořádný provoz pro předem ohlášené skupiny, minimální počet osob 20
červen soboty, neděle + mimořádný provoz pro předem ohlášené skupiny, minimální počet osob 20
červenec, srpen 7 dní v týdnu
září soboty, neděle, svátky, mimořádný provoz pro předem ohlášené skupiny, minimální počet osob 20
říjen soboty, neděle 
Ukončení provozu neděle 28. 10 . 2018
 
Provozní doba od 9:05 – 17:05 

Ceník

ČASOVÉ JÍZDENKY – BIKE PARK  
DOSPĚLÍDĚTI
1 den450 Kč230 Kč
2 dny800 Kč410 Kč
3 dny1 050 Kč550 Kč
BODOVÉ JÍZDENKY – BIKE PARK  
DOSPĚLÍDĚTI
3 jízdy250 Kč170 Kč
5 jízd380 Kč250 Kč
10 jízd700 Kč450 Kč
20 jízd1 000 Kč700 Kč
SEZÓNNÍ JÍZDENKA – BIKE PARK  
DOSPĚLÍDĚTI
léto 20183 900 Kč1 900 Kč
Denní, bodové a sezónní jízdenky vydáváme pouze na čipové kartě a jsou nepřenosné.
Záloha na čipovou kartu je 100 Kč.
Sezónní jízdenka je vydána na jméno s fotkou.
 
Děti do 100 cm zdarma.
Dětské jízdné do 150 cm.
Senioři 65 let a starší.
Přeprava kol, kočárků a zvířat zdarma.
Pro organizované skupiny poskytujeme zvýhodněné podmínky.
Jednotlivé jízdy a bodové jízdné lze čerpat v průběhu celé letní sezony 2018.
Akceptujeme platební karty.